Jak vybrat investiční platformu?

Investiční platforma je v podstatě online služba pro nákup, prodej a úschovu aktiv. Tyto aktivity lze provozovat prostřednictvím specializovaných internetových platforem (Direct-to-Customer, D2C) nebo po dohodě s finančním odborníkem, kterému svěříte obchodování vaším jménem.

Poslední roky se, díky rozsáhlé nabídce obchodních instrumentů, těší investiční platformy stále větší oblibě. Klíčovou však sehrává poskytovatel. Téměř každá platforma nabízí správu aktiv na různých trzích současně a u většiny prakticky zprovozníte různé typy investičních účtů. Díky nepřetržitému přístupu na obchodní účet snadno získáte přehled o svých investicích na několik kliknutí.

Kopírování obchodů

Copy Trading je rozšířený způsob investování spočívající v kopírování aktivit slibných obchodníků na váš účet. Při těchto aktivitách se přímo setkávají dvě strany – obchodník a investor. Obchodník funguje jako pohod tohoto dua: založí si obchodní účet, pustí se do práce a jeho výsledky se zobrazí ve speciálním hodnocení. Na základě těchto dat se může investor podívat na efektivitu nebo podmínky kopírování aktivit a následně se rozhodnout, kterému obchodníkovi dá přednost.

Charakteristické rysy kopírování obchodů:

*Obchody vznikají na účtu investora, nikoliv převodem peněz k obchodníkovi. Investoři tak mají kontrolu nad svými penězi a mohou využívat bonusové programy, promo akce další výhody (např. cashback).

*Praktické, transparentní a přehledné schéma spolupráce pro kopírování obchodů a placení za služby, jak ze strany investorů, tak obchodníků.

*Široké možnosti nastavení kopírování obchodů.

*Investor může kopírování obchodů kdykoliv zrušit bez jakýchkoliv sankcí nebo poplatků.

Jednou z oblíbených platforem pro kopírování obchodů je CopyFX. Tato služba pro kopírování obchodů otevírá zkušeným obchodníkům dveře do nového světa, kde mohou navýšit své výnosy oslovením investorů. Flexibilní nastavení času a podmínek kopírování obchodů je základem pro volbu optimální spolupráce se všemi uživateli platformy.

PAMM investování

Kromě přístupu na měnový trh nabízí mnoho forex brokerů svým klientům také PAMM investování. Tento systém spojí obchodní účet investora se zkušeným obchodníkem. Investor tímto způsobem svěřuje své peníze do rukou obchodníka. Tímto způsobem mohou obchodníci pracovat na svých účtech a všechny aktivity se automaticky zkopírují na propojené účty.

Za svou práci si obchodník účtuje poplatek, takže se musí snažit o co největší efektivitu. Z účtu si navíc nemohou vybrat peníze, dokud nedojde k jeho zavření – vybírat mohou pouze výnosy. Cílem tohoto systému je chránit investory před impulzivním nebo nerozvážným chováním obchodníků, protože se jich takové chování dotkne nejvíce.

Klíčovou vlastností PAMM účtů je možnost shromáždit aktiva všech zúčastněných investorů v rukou zkušeného obchodníka, přičemž je všem předem známo, za jakých podmínek probíhá rozdělení zisku.

Shrnutí

Investiční platformy představují moderní a praktické instrumenty pro vydělávání na finančních trzích bez vlastního zapojení. Můžete díky nim vydělávat na zkušenostech skutečných odborníků, kteří je využívají efektivně v praxi. Nejdříve si však musíte prostudovat podmínky platforem a charakteristiky obchodníků, aby splnily vaše očekávání.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

28 dubna, 2022
Nejlepší turistické cíle v České republice

Když se řekne Česká republika, většině lidí se automaticky vybaví Praha. I když je to určitě klenot státu se spoustou zábavy, kterou si můžete zahrát […]

Read More
28 dubna, 2022
Proč může být hazardní hra prospěšná pro mé zdraví?

Po desetiletí se mělo za to, že hazardní hry škodí zdraví. Nejčastěji byly spojeny se závislostí a kriminalitou. Existují však nepopiratelné výhody, které můžete získat […]

Read More
14 dubna, 2022
Trápí vás nedostatek peněz? Existuje řada možností, jak se dostat z potíží

S rostoucí inflací, která se projevuje ve zdražování prakticky všeho, stále více lidí upadá do finančních trablů. V případě, že vás trápí akutní nedostatek peněz, […]

Read More
2 dubna, 2022
Mini šaty přichází do módy! Přinášíme tipy, jak je nosit!

S příchodem jara můžeme konečně odhodit teplé svetry a dlouhé kalhoty a nastavit nohy teplým slunečním paprskům v hravých i sexy mini šatech. Ty se […]

Read More
10 února, 2022
Přijměte výzvu a pusťte se do hraní: 5 nejlepších automatů s progresivním jackpotem

Hráči online kasin už nesčetněkrát slyšeli o pojmech: progresivní sloty, progresivní jackpot a podobně. V následujícím textu vám představíme seznam pěti nejlepších automatů právě s […]

Read More
10 února, 2022
Nejneobvyklejší koníčky různých celebrit

Je překvapivě snadné zapomenout, že celebrity mají i jiné zájmy a životy než jen ty, které známe z jejich zaměstnání. Ale ať už je váš […]

Read More