Jaké jsou nejlepší VPN v roce 2021?

VPN neboli virtuální privátní síť vám umožní vytvořit zabezpečené připojení k jiné síti přes internet. Hodí se třeba tehdy, když chcete skrýt vaši aktivitu na internetu při připojení na veřejné Wi-Fi, nebo pokud se potřebujete připojit na webovou stránku, jež má přístup povolený jen z určité země.

Technologie VPN vznikla za účelem propojit firemní sítě či umožnit vám připojit se k firemní síti z pohodlí domova. Dnes ji používáme spíše z jiných důvodů. Každopádně, ať už je váš motiv k používání VPN jakýkoliv, zřejmě budete hledat tu nejlepší. Nejrychlejší, cenově nejdostupnější, nejspolehlivější, s největšími možnostmi.

Jak používat VPN?

V závislosti na vašich potřebách můžete použít vaši firemní VPN, vytvořit si vlastní VPN server, nebo prostě použít nějakého existujícího VPN klienta. Existují pro Windows PC, Mac, ale i telefony Android, iPhone a také iPad. Jestliže chcete surfovat přes VPN i z telefonu, dostupnost na vaši platformu je možná jedno z důležitých kritérií ke zvážení. Ale pojďme se už podívat na konkrétní VPN.

Jakou VPN si vybrat?

Nechte se inspirovat těmi, které jsou považovány za nejlepší VPN 2021.

Express VPN

Oblíbená je dlouhé roky a ani letos prostě nezklame. ExpressVPN nabízí více než 3000 serverů na 160 místech v 94 zemích. Pro předplatitele nabízí pět simultánních připojení, což je dost pro váš počítač, telefon, a ještě třeba chytrou televizi.

Zajímavá je informace, že Express VPN přichází se svým vlastním protokolem Lightway, kterým se snaží ještě zvýšit rychlost a spolehlivost. Rychlá je však dost už nyní i s výchozím protokolem OpenVPN. Kromě toho se velmi snadno používá.

Rovněž v dalších kritériích jde nad rámec očekávání. Podporuje platby bitcoinem a nabízí vynikající zákaznickou podporu.

NordVPN

Výše zmíněnému ExpressVPN šlape na záda NordVPN. Zaujme úrovní zabezpečení. V základu nabízí AES-256, ale můžete si zapnout i Double VPN, pak je veškerý váš internetový provoz šifrován rovnou dvakrát. Hodí se to třeba na veřejné Wi-Fi.

Jde o VPN s nejvyšším počtem serverů, má jich až 5 000 ve zhruba 60 zemích, simultánně lze otevřít šest připojení. Stejně jako u konkurenta, i u NordVPN je možné platit bitcoinem, dokáže odblokovat všechny klasicky poptávané služby jako Netflix, Hulu, Disney+ apod.

Vlastní protokol má taktéž, jmenuje se NordLynx.

Surfshark

Hlavním tahákem VPN Surfshark je cena. Oproti konkurenci jde o opravdu levné řešení, i když budete mít chuť předplatit si neomezené připojení. Surfshark je ideální volbou pro celou rodinu.

Úspěch této VPN však není založen výhradně na nízkých nákladech. Pokud nemáte rádi dlouhé nastavování a milion možností, z nichž stejně nevíte, jakou si vybrat, Surfshark se vám bude líbit. Tuto VPN nastavíte doopravdy rychle, nemusíte dlouho přemýšlet nad spoustou variant. Někomu to může přijít omezující, někdo jiný bude naopak nadšený.

Hotspot Shield

Hotspot Shield nabídne plný přístup k více než 1 800 serverům v 80 zemích, podporu připojení až na pěti zařízeních a provoz zcela bez reklam. Zajímat by vás měl zejména v případě, že je vaším hlavním kritériem rychlost, v té totiž Hotspot Shield VPN vyniká. Pravděpodobně za to může vlastní patentovaný protokol Catapult Hydra.

Velkým plusem je i flexibilita použití. Hotspot Shield VPN využijete na Windows, Mac, Android, iOS, ale i routerech, Linuxu a chytrých televizích. Za zmínku dále stojí funkce SmartVPN, jež umožňuje nastavit weby, na nichž bude VPN vypnuta.

Nebojte se zkoušet různé VPN

Kromě výše zmíněných jsou velmi dobře hodnocené ještě Private Internet Access, CyberGhost, Windscribe, IPVanish, ProtonVPN, StrongVPN a další. Každému může vyhovovat něco trochu jiného, proto nelze jednoznačně říct, která VPN je úplně nejlepší.

Neváhejte vyzkoušet tu, jež vám je sympatická. Mnohdy je možné využít 30denní zkušební dobu a v případě, že vám nebude vyhovovat, si po této době zaplatit jinou. Využijte možností, které se nabízí.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

1 září, 2021
Jaké jsou nejlepší VPN v roce 2021?

VPN neboli virtuální privátní síť vám umožní vytvořit zabezpečené připojení k jiné síti přes internet. Hodí se třeba tehdy, když chcete skrýt vaši aktivitu na internetu […]

Read More
31 srpna, 2021
Balím, balíš balíme – jakou firmu vybrat pro obaly vašich výrobků?

Vyrábíte nebo distribuujete obaly? Možná řešíte otázku, jaká firma by pro vás byla ta pravá. Pojďme se podívat na jednu, která si poradí jak s […]

Read More
25 srpna, 2021
Perlový náhrdelník: Jaký význam ukrývá nošení tohoto šperku?

Možná máte doma ve šperkovnici perlový náhrdelník po babičce, ale nikdy jste nevyhledávali význam, jaký v sobě takový šperk nosí. Perly jsou elegantním a překrásným […]

Read More
25 srpna, 2021
Golfové míčky s logem - jaký dárek by byl nejlepší pro golfistu?

Zatímco golf v některých kruzích je považován za sportovní menšinu vůči jiným, mnohem populárnějším sportům, je praktikován po celém světě. Nesmírně důležitou otázkou v kontextu […]

Read More
17 srpna, 2021
Ženy, oblečení a kasina

Kasina nejsou místem pouze pro muže, kam se mohou odebrat hrát poker. Ačkoliv to mohl být dříve trend, moderní kasina jsou místa jak pro muže, […]

Read More
2 srpna, 2021
Nákup zahradních židlí v praxi – je to jednodušší, než si myslíte

Už jste si vybrali zahradní stůl a potřebujete ostatní prvky vybavení do zahrady nebo na terasu? Přejdeme tedy k takovým prvkům, jako jsou zahradní židle. […]

Read More