Kam letos v Česku na dovolenou? Přinášíme vám několik tipů

Léto se nezadržitelně blíží a dovolená jakbysmet. Pokud nejste typ člověka, který si rád lehne na rozpálenou pláž, naše rodná zemička vám toho může ve skutečnosti nabídnout mnohem více než jedna prosluněná pláž. Ať cestujete s partnerkou či partnerem, s dětmi či s domácím mazlíčkem, poradíme vám, kde se tu zabavíte a užijete si překrásnou dovolenou.

Aktivní dovolená je vždy ta nejlepší

Také se cítíte po ležení na pláží ještě více unavení, než když si zajdete do čisté přírody na harmonizující procházku? Toulky naší překrásnou krajinou jsou nenahraditelné. A kdo říká, že tomu tak není, věříme, že je nikdy nevyzkoušel. Doporučujeme navštívit hory – Krkonoše, Jeseníky, Beskydy a další. Zde máte mnoho možností, jak si užívat a odpočívat aktivně. Vyjeďte na kolech – najdete zde síť cyklotras a naučných stezek, které si zamilují dospělí, ale i děti.

V Krkonoších doporučujeme navštívit Labské vodopády, Sněžku a Obří důl, Sněžné jámy a mnoho dalších. V Jeseníkách se vydejte na vyhlídku Medvědí kámen, Obří skály, jeskyně na Špičáku, na naučnou stezku Vincenze Prieznice a mnoho jiných.

Na malebnou Vysočinu

Často se na tuto stranu naší krásné země zapomíná, ale neprávem. Vysočina oplývá velkým množstvím míst, která lze navštívit. Navíc má poměrně strategickou polohu, a tak ji můžete využít jako odpichový bod pro navštívení hned několika měst. Například Slavonice se pyšní seskupením renesančních domků na náměstí. Pokud máte smysl pro romantiku, budou Slavonice jako stvořené pro vás. Ne nadarmo se jim přezdívá česká Florencie. 

Dalším městem s velmi podobnou atmosférou je Třebíč. Snoubí se zde gotika, románský styl, ale i baroko. Nedaleko Třebíče se vydejte procházkou na Pekelný kopec, na jehož vrcholu najdete rozhlednu, která nabízí dechberoucí výhledy na široké okolí, ale i Alpy.

A kde vybrat ubytování, které vás nezklame a bude ověřené? Zkuste Hauzi.cz. Jedničku na slovenském, ale i českém trhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *