Moderní design v interiérech

Malování interiéru představuje v poslední době velmi častý úkol nejen pro kutily, ale i pro malířské firmy. Jde v podstatě o nejlevnější způsob, jak vytvořit renovaci interiéru a přitom neutratit balík peněz. A aby se každému žilo v domě útulně, musí zvolit správnou kombinaci barev. Život není jen černobílý a tak jsou barvy v podstatě všude. Navíc jaké barevné odstíny budou zvoleny v dané místnosti záleží především na samotném majiteli. Pomůže tomu také míchání barev, které může být součástí služeb nabízených profesionálními malíři interiérů.

Míchání barev nejen do interiéru

Ovšem barvy se netýkají jen interiéru. Jsou všudypřítomné a tak si člověk může novou fasádu domu, která bude zářit například třemi odstíny modré, zelené nebo oranžové. I tady se fantazii meze nekladou i když jsou fasádní barvy trochu na jiné bázi. Míchání barev i pro fasády nabízejí specializované firmy, které se zabývají nejen mícháním barev, ale také nabízejí třeba speciální barvy proti korozi, protipožární barvy nebo barvy pro renovaci lodí. Znalost základních pravidel a tabulek pro míchání barev, které jsou dobře známé profesionálním malířům, ale i designérům, pomůže nezaměnitelně kombinovat podobné odstíny a kontrastní barvy palety. Nabídka je široká a zákazník má možnost si tak vybrat tu barvu a odstín, který mu vyhovuje po všech stránkách.

Druhy barev

Všechny barvy mají své vlastní energetické a emocionální poselství, některé se navzájem doplňují a odhalují, zatímco jiné jsou zcela nekompatibilní. Navíc vytváření kontrastu v interiéru by nemělo souviset s barvou, ale také s velikostí, texturou, tvarem a množstvím světla.

Ze školy si asi všichni dobře pamatují, že existují tři základní barvy, žlutá, červená a modrá. Tyto barvy jsou základem pro všechny ostatní odstíny. Oranžová je smíchána červená se žlutou, fialová červená s modrou, aj.

Při malování interiéru je třeba také volit takové barvy, které přinášejí potěšení a radost zejména majiteli bytu. Dále by měly být upřednostňovány barvy, které k sobě ladí. Studené barvy by se měly dobře vyjímat v pokoji, který je orientován na jih a naopak teplé barvy jsou vhodné pro pokoj, který je směřován na sever. Dále je nutné rozhodnout o hlavní barvě, která určuje celkovou náladu a bude základem pro výběr dalších odstínů. Správný výběr barevných kombinací v projektech profesionálních malířů a odborníků, umožňuje přeměnit každý interiér na atraktivní a harmonický. A míchání barev k tomu může pomoci.

Profesionálové

Ten, kdo si na malování jednoduše netroufne, může oslovit odborníky. Malování není zkrátka pro každého a laická neodbornost by mohla spíše uškodit. Malíři mohou tuto práci zvládnout levou zadní a když si ještě k tomu člověk vybere ten správný odstín, zákazník bude jistě spokojený. Firmy  mají také svá míchací centra, kde míchání barev má své místo. Každopádně s každým mícháním barvy vzniká originál, takže lidé mohou mít doma harmonický odstín přesně podle představ.

Ovšem je třeba také zmínit, že malíři dnešní doby a firmy, které se zabývají mícháním barev, disponují moderním náčiním a k malování dnes používají nejen štětce, válečky a jiné náčiní, ale skvělou práci odvedou i stříkací pistole. Míchání barev tak může být díky profesionálům skvělou příležitostí, jak vytvořit jedinečný odstín barvy na fasádu, auto nebo do interiéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *