Seznamte se s výhodným světem cafeterie

Jsou pro vás firemní benefity dobře známou proměnnou? Nebo jste v jejich nabídce traceni? Ať tak či tak, rozhodně byste měli znát několik věcí, konkrétně tedy těch, které se přímo týkají cafeterie. Co se pod tímto označením skrývá, jak přišla cafeterie ke svému názvu a proč je v současnosti výhodnější než kdy dřív?

Co je to ta cafeterie?

Cafeterie označuje firemní benefity, jenž přinášejí zaměstnancům spoustu výhod. Nečekejte tedy žádné kavárny a pracovní sedánky u kávy, nýbrž oboustranně výhodné benefity. Samotný název cafeterie pochází z angličtiny, protože v USA jsou tímto pojmem označovány samoobslužné jídelny.

Odměna za skvěle odvedenou práci

Aby byli zaměstnanci motivováni k lepším výkonům, mohou jim jejich zaměstnavatelé nabízet lákavé bonusy. Nikoliv v navýšení mzdy, ale v podobě benefitů, které si mohou čerpat podle svého. Systém odměn v rámci cafeterie je praktický zejména proto, že všem zaměstnancům nabízí rovné možnosti. Celá firma tak nemusí povinně chodit na kosmetická ošetření nebo nakupovat do lékárny, ale každý má možnost výběru.

Poptávka po cafeteriích v Česku roste

Právě možnost výběru je to, co stále více společností v Česku oceňuje a zařazuje cafeterii do svých bonusů. Každý zaměstnanec je jiný a každý člen pracovního týmu má jiné záliby, a proto je možnost volby sázkou na jistotu. Sháníte-li právě nové zaměstnání a v pracovních nabídkách se se často objevuje pojem cafeterie, vězte, že se jedná o výhodné balíčky, které si zamilujete.

Jestliže máte ve svém zaměstnání možnost čerpání cafeterie, využívejte ji naplno. Místo a způsob využití totiž máte zcela ve svých rukou, proto neváhejte a užívejte si zaměstnance benefity naplno. V rámci programu cafeterie se můžete vydat do lékárny, k optikovi, investovat do svého sebevzdělání nebo se třeba vydat na terapii.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *