Nejoblíbenější dětské stavebnice pro rok 2023

Jestliže máte děti ve věku, kdy už jsou schopné začít stavět kostičky na sebe a tvořit z nich komíny, stěny a později složitější stavby, je dobré je v této činnosti podporovat. Stavění je dobré pro jejich představivost, logické myšlení, podporu kreativity, fantazie. Právě díky stavebnicím si mohou postavit budovy, které reálně nikde neuvidíte, ať už jde o jejich barvy či tvary. Anebo třeba modrou nádobu a tvrdit o ní, že mají moře, a jak je dětem vlastní, budou to tak skutečně brát.

Stavebnice milují kluci i holky

Rodiče kluků zpravidla doma vidí, že jejich potomky stavění baví. Ovšem i mnohé holčičky si rády staví, a tomu se výrobci přizpůsobují. Hravě seženete stavebnice v barvách určených právě pro ně. A které že stavebnice patří právě teď k těm nejpopulárnějším?

detska stavebnice

Lego vede u dětí maličkých, větších i velkých

K evergreenům, které nikdy nevyjdou z módy, patří bezesporu Lego. Pro batolátka vyberte Lego Duplo, jež tvoří větší kostky z pevné a odolné umělé hmoty. Vybírat můžete jak kostky, tak sady např. po postavení vláčku, hasičského vozu, autobusu… Větším dětem pak vyberte Lego City či jiné, které už obsahuje kostky menší. I tady je možnost výběru obrovská, co se týče stavby samotné.

magneticka stavebnice

Magnetické stavebnice

U dětí od cca 5 let věku jsou velmi populární stavebnice, které tvoří kovové paličky, trojúhelníky, kuličky a z těchto součástí se tvoří stavba, netradiční, zajímavá, která výborně drží. Děti zároveň poznávají taje magnetismu.

Elektronika v podobě stavebnic

Děti můžete díky stavebnicím přivést i k elektrotechnice, možná je bude bavit až do dospělosti a bude je živit. Což takhle postavit si funkční el. obvod, kde svítí světlo, zvoní zvonek, fouká malý větráček…? I tohle stavebnice pro děti umí.

sroubovaci stavebnice

Šroubovací stavebnice od útlého věku

Věděli jste také, že můžete dítku věnovat stavebnici, jejíž součástí je auto, motorka, kamion či jiná hračka, určená k sešroubování? Tu dítko poskládá – sešroubuje s pomocí klasických šroubováku do ruky nebo aku – šroubovákem na baterie.

Pokud pomineme stavebnice, oblíbená je ALBI kouzelná tužka, dřevěné kuchyňky, různé typy autodráh, panenky Baby Born s příslušenstvím, kočárky, hry, jako „Hmatej a najdi“, autíčka Hot Wheels, Barbie panenky včetně příslušenství… Také interaktivní hračky jako lezoucí medvídek, běžící štěně a jiné, jsou dětmi milované.

Obrovský výběr stavebnic i hraček najdete ve všech známých hračkářstvích. Stačí si vybrat. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *