Soutěž o 3 výtisky knihy Mezi dvěma světy | Souteže.cz

Soutěž o 3 výtisky knihy Mezi dvěma světy

Vyhrajte pronikavý, hluboce dojemný osobní příběh o nemoci a uzdravení, který sleduje cestu jedné mladé ženy od diagnózy k ústupu nemoci a nakonec i k uzdravení a sebeobjevování. Na 3 výherce čeká kniha Mezi dvěma světy.V létě po promoci na vysoké škole se Suleika Jaouadová chystala, jak se říká v promočních projevech, vstoupit „do skutečného světa“. Zamilovala se a přestěhovala do Paříže, aby tam následovala svůj sen stát se válečnou zpravodajkou. Skutečný svět, který našla, ji však přivedl do úplně jiné války.

Začalo to svrběním – nejdříve na chodidle, potom na nohách, jako tisíc neviditelných komářích štípnutí. Poté přišlo vyčerpání, šestihodinový spánek však dívčinu únavu jen prohloubil. Následovala návštěva lékaře a pár týdnů před třiadvacátými narozeninami diagnóza: leukémie s pouze pětatřicetiprocentní šancí na přežití. Z života, který si vysnila, zbyla jen hromádka popela. Když Suleika letěla domů do New Yorku, přišla o práci, o byt a o nezávislost. Větší část následujících čtyř let strávila na nemocniční posteli, bojovala o život a popisovala celou ságu ve sloupku pro New York Times.

Když Suleika konečně odešla z oddělení onkologie – po nekonečných cyklech chemoterapie, klinických testů a transplantaci kostní dřeně –, byla podle lékařů zdravá. Brzy však měla zjistit, že uzdravování neskončí ve chvíli vyléčení; tam naopak začíná. Strávila 1 500 dní v zoufalém boji za jeden cíl – přežít. A teď, když se jí to podařilo, si uvědomila, že nemá tušení, jak žít.

Jak má znovu vstoupit do světa a začít zase žít? Jak získat zpátky to, o co přišla? Suleika Jaouadová se se svým novým nejlepším přítelem Oscarem, křížencem teriéra, vydala na stodenní, 15 tisíc mil dlouhou cestu po své zemi. Rozhodla se setkat s některými z lidí, kteří jí psali v průběhu jejích let v nemocnici: s dospívající dívkou z Floridy, jež se také uzdravuje z rakoviny, učitelkou z Kalifornie truchlící po smrti svého syna, s vězněm v cele smrti v Texasu, který tráví své roky zavřený v jedné místnosti. Na této cestě Suleika zjišťuje, že hranice mezi nemocnými a zdravými je neostrá, že velká většina z nás cestuje mezi těmito dvěma světy tam a zpátky celý život. Mezi dvěma světy je hluboké svědectví a kruté, něžné a inspirativní zjišťování, co znamená začínat znovu.

Soutěž o 3 knihy Mezi dvěma světy probíhá od 14. července do 20. července 2022 do 23,59 hod. v internetovém knihkupectví KNIHCENTRUM.CZ

Ceny v soutěži

  • 1. místo: Kniha Mezi dvěma světy v hodnotě 398 Kč
  • 2. místo: Kniha Mezi dvěma světy v hodnotě 398 Kč
  • 3. místo: Kniha Mezi dvěma světy v hodnotě 398 Kč

Tato soutěž již byla ukončena :-(

Informace o soutěži

Termín soutěže
14. 7. 2022 – 20. 7. 2022
Pořadatel soutěže
KNIHCENTRUM.CZ
KNIHCENTRUM.CZ
Smetanovo náměstí 222/8
Ostrava 70200

katerina.zidkova@knihcentrum.cz
702010720
Odkaz na soutěž
https://www.knihcentrum.cz/soutez-o-…
Soutěžní kategorie
Zábava

Podobné soutěže

Pochlubte se na Facebooku

Doporučte tuto soutěž přátelům