SOUTĚŽ o dva díly knihy PTÁCI: Pěvci Evropy, Blízkého východu a severní Afriky | Souteže.cz

SOUTĚŽ o dva díly knihy PTÁCI: Pěvci Evropy, Blízkého východu a severní Afriky

Termín soutěže 7. 1. – 14. 1. 2022 

Zcela ojedinělá publikace shrnuje dlouholetý výzkum dvojice předních světových odborníků a přibližuje přes tisíc druhů a poddruhů pěvců západní palearktické oblasti.Obsahuje aktuální poznatky o rozšíření, vzhledu daného poddruhu a podobnosti s jinými druhy, zaznamenává podrobné znaky a důležité míry jednotlivých částí těla, nezbytné pro určování věku a pohlaví, a uvádí metody zkoumání příbuznosti jednotlivých druhů a z nich vyplývající změny v systematickém zařazení.Publikace je průlomová i v tom, že se zde vůbec poprvé v tištěné formě objeví česká jména nově upravená Názvoslovnou komisí ČSO. Seznam aktualizovaných a původních názvů je pro přehlednost uveden na konci obou dílů.Překrásná, bohatě dokumentovaná příručka obsahuje přes pět tisíc fotografií a je určena pro zájemce z řad amatérů i profesionálů.

   Společně s online knihkupectvím Dobré knihy chceme touto soutěží podpořit právě probíhající akci Ptačí hodinka

Od ledna 2019 probíhá pod hlavičkou České společnosti ornitologické (ČSO) každoroční sčítání ptáků (nejen) na krmítkách. Program nazvaný Ptačí hodinka je určený všem zájemcům o přírodu a ptačí dění v jejich okolí. Ačkoli se jedná o vědecký výzkum, zúčastnit se může úplně každý bez předchozích zkušeností, více v sekci Jak se zapojit.

  
Chcete-li vyhrát dva díly knihy PTÁCI: Pěvci Evropy, Blízkého východu a severní Afriky, odpovězte e-mailem na soutěžní otázky a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí FacebookuTwitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

Ceny v soutěži

  • 1. místo: dva díly knihy PTÁCI: Pěvci Evropy, Blízkého východu a severní Afriky v hodnotě 2200 Kč

Tato soutěž již byla ukončena :-(

Informace o soutěži

Termín soutěže
7. 1. 2022 – 14. 1. 2022
Pořadatel soutěže
Chrudimka.cz
Chrudimka.cz
Průmyslová 190
Chrudim 537 01

redakce@chrudimka.cz
--
Odkaz na soutěž
https://www.chrudimka.cz/soutez-ptac…
Soutěžní kategorie
Ostatní

Podobné soutěže

Pochlubte se na Facebooku

Doporučte tuto soutěž přátelům