SOUTĚŽ o miso a miso polévky KOJIBAKERS | Souteže.cz

SOUTĚŽ o miso a miso polévky KOJIBAKERS

Termín soutěže 26. 9. – 26. 10. 2022

Možná jste o misu a miso polévkách ještě nikdy neslyšeli – my vás s nimi seznámíme. 
 
Původ misa (a miso polévek) je v Japonsku a ještě přesněji ve staré Číně. Jde o fermentovanou luštěninu s obilovinou a solí, za přítomnosti japonského národního pokladu – ušlechtilé plísně Koji. Díky Koji získá směs až neuvěřitelné množství různých enzymů, které jsou katalyzátory nejrůznějších biochemických reakcí. Například během měsíců kvašení v sudech pomáhají štěpit složité bílkoviny, tuky a sacharidy na jednoduché, pro tělo lehce stravitelné látky. A jako bonus misu přidávají skvělou chuť umami. Tzv. pátou chuť, kterou naše gastronomie v posledních měsících objevuje. Výsledkem je tak velmi chutné a zdraví prospěšné jídlo.
 
Česká firma Kojibakers před pár lety adaptovala původně japonskou recepturu na české poměry a začala vyrábět něco doslova celosvětově unikátního. Miso bez sóji. A „instantní“ miso polévky. Slovo instantní je záměrně v uvozovkách, protože jde o produkt, který skutečně připravíte během tří minut, ale neobsahuje žádnou konzervační chemii, jak u instantních produktů často očekáváme.
 
 
 

 


Chcete-li vyhrát miso a miso polévky KOJIBAKERS, odpovězte e-mailem na soutěžní otázky a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí FacebookuTwitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

Ceny v soutěži

  • 1. místo: miso a miso polévky KOJIBAKERS v hodnotě 2500 Kč

Tato soutěž již byla ukončena :-(

Informace o soutěži

Termín soutěže
26. 9. 2022 – 26. 10. 2022
Pořadatel soutěže
Chrudimka.cz
Chrudimka.cz
Průmyslová 190
Chrudim 537 01

redakce@chrudimka.cz
--
Odkaz na soutěž
https://www.chrudimka.cz/soutez-miso…
Soutěžní kategorie
Zdraví

Podobné soutěže

Pochlubte se na Facebooku

Doporučte tuto soutěž přátelům