Vyhrajte poklad z archivu: Ptákovina pro dva z vás! | Souteže.cz

Vyhrajte poklad z archivu: Ptákovina pro dva z vás!

S naposlech.cz můžete každý týden soutěžit o audioknižní ceny. Stačí zodpovědět jednoduchou otázku, k níž nápovědu můžete najít na našich stránkách.
V tomto týdnu jsme pro vás ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon přichystali soutěž hned o dvě jedinečné ceny. Vyhrát můžete archivní záznam představení hry Milana Kundery Ptákovina v nastudování ansámblu Divadla Na zábradlí.
Milan Kundera v rozhovoru pro Český rozhlas řekl: „Hra měla naprosto podivný osud. Už si dnes nepamatuji, co jsem s jejím rukopisem podnikal. Ale zřejmě teprve v roce 1968 ho nějaká divadla přijala, takže první premiéra se uskutečnila až po ruském vpádu na začátku roku 1969, tedy v ten nejhorší možný čas. Hrála se v Liberci, Ostravě, Brně a v Praze ve zcela výjimečné euforii. Ale též zcela výjimečně krátce, vlastně jen několik měsíců, protože koncem téhož roku dopadla na zemi definitivní tma a hra byla zakázána.“
Zápletka příběhu je jednoduchá: ředitel školy nakreslí na tabuli kosočtverec, který představuje ženské pohlaví, nechá tuto událost vyšetřovat a sarkasticky se baví reakcemi svých kolegů. Vyšetřovací komise křivě obviněného žáka, snaživě přiznávajícího neprovedený čin, odmění údělem fízla. Ředitel, opojený svou mocí, však nerozvážně přiznává manželce předsedy vše, co si doopravdy myslí o jejím muži a tím spadne do pasti, takže se stane proti své vůli jakýmsi sexuálním otrokem. V závěru hry zazní z úst vítězné nevěrné chlípnice zásadní sdělení: „Moc je nejsladší, když je úplně nepřiměřená. Když blbec vládne moudrému, slabý silnému, ohavná krásnému...“
Tento „poklad z archivu, výsměch úchylným systémům moci, patřící k základnímu kulturnímu dědictví naší země“ mohou získat dva z vás do své audioknihovničky. Stačí zodpovědět jedinou otázku, k níž nápovědu najdete na stránkách naposlech.cz, ponechat nám své kontaktní údaje, abychom vás mohli uvědomit o výhře, a mít štěstí při losování.
Naši fanoušci na Facebooku ke své výhře dostanou ještě audioknihu navíc! Sledujte audioknižní dění na facebook.com/naposlech a znásobte tak svou případnou výhru.
Soutěž končí v neděli 4. 10. 2015. Přejeme mnoho štěstí!

Ceny v soutěži

  • 1. místo: audiokniha se záznamem divadlení hry Ptákovina v hodnotě 299 Kč
  • 2. místo: audiokniha se záznamem divadlení hry Ptákovina v hodnotě 299 Kč

Tato soutěž již byla ukončena :-(

Informace o soutěži

Termín soutěže
28. 9. 2015 – 4. 10. 2015
Pořadatel soutěže
naposlech.cz
naposlech.cz
Vomáčkova 170/20
Brno 61900

soutez@naposlech.cz
777871344
Odkaz na soutěž
http://naposlech.cz/soutez
Soutěžní kategorie
Zábava

Podobné soutěže

Pochlubte se na Facebooku

Doporučte tuto soutěž přátelům