Fantasy seriály, které nesmíte vynechat

Fantasy je jedním z nejoblíbenějších žánrů v mnoha aspektech kultury – zejména je možné jej najít v literatuře, filmu, herním průmyslu, ale také televizních seriálech. Díky vzestupu komiksových filmů, zejména společností Marvel a DC Comics, převládaly za poslední roky sci-fi seriály, nicméně jak jejich sláva chřadne, dostávají se do popředí opět fantasy témata a zejména následující seriály stojí za shlédnutí.

Sága Ragnarok trochu jinak

Pro milovníky nejen severské mytologie, ale také komiksových hrdinů, jako jsou Thor, Loki nebo Odin je ideální tento nový norský seriál. Inspirovaný mytologickými příběhy a posazený do moderního prostředí střední školy v městečku Edda, kde se najednou odehrávají zvláštní věci a hlavní hrdinové objevují své síly, ale také skutečné já. Seriál má celkem tři řady, poslední měla premiéru v roce 2023.

Duchařský hotel z Koreje

Jihokorejské seriály se oproti západní tvorbě od fantasy žánru nikdy neodklonily a je tak možné najít hned několik příkladů, některé akční, jiné komediální nebo dokonce hororové a romantické. Lehkou kombinací všeho je seriál Hotel del Luna, který má podobu typického korejského seriálu – tedy jedné série a 16 epizod. V těch je možné pozorovat přední herce, jako jsou IU, Yeo Jin-Goo, Lee Do Huyn nebo Sulli a P.O v příběhu plném duchů, srdcervoucích osudů, ale také komedie a akce.

Recept na úspěch: Neil Gaiman

Mít úspěch to chce mnohé – někdy je to úspěch ve hře například přes Hellspin Casino, někdy je to naopak v úžasném příběhu. Právě silné, emocionální a neskutečně kreativní příběhy je možné čekat od britského spisovatele, producenta a scénáristy Neila Gaimana. 

Hned dva seriály z pera tohoto fantasy autora je možné si užít v podobě televizních seriálů. Komiksem inspirovaný příběh Sandman, který potěší milovníky temnější fantasy, která je zavede do světa snů a reality. Pro fanoušky komediální, a přitom poutavé fantasy jsou zde Good Omens, v hlavních rolí s Davidem Tennantem, Michaelem Sheenem nebo Johnem Hammem, inspirované knihou stejného jména, kterou Gaiman napsal spolu s Terry Pratchettem.

Svět Tolkiena v Prstenech moci

Neexistuje slavnějšího literárního fantasy příběhu, než světa Středozemě z pera britského spisovatele J. R. R. Tolkiena. Zprávy o tom, že Amazon získal práva na zfilmování příběhů, které předcházely Hobita nebo Pána Prstenů velmi rychle obletěla svět a rozdělila fanoušky na dva tábory. První série se přesto stala obrovským úspěchem a představuje známé i neznámé hrdiny v novém světle, který je posazen mezi příběhy Pána Prstenů a knihy Silmarillion. V současné době se připravuje nová série, na které již pracuje jiný tým showrunnerů.

Svět Martina a Rod Draka

Dalším světově proslulým autorem fantasy knih je americký spisovatel George R. R. Martin, autor Her o Trůny. Na tento světově proslulý televizní fenomén navazuje seriál Rod Draka, ten se však odehrává mnoho let před začátkem příběhů Her o Trůny, nicméně v tom samém příběhovém vesmíru. Herci, jako jsou Matt Smith, Paddy Considine, Emma D’Arcy nebo Olivia Cooke září v první sérii plné intrik, podvodů, bojů a samozřejmě draků. První série sklidila obrovský úspěch a bude mít premiéru během roku 2024.  Tento a mnohé další fantasy seriály stojí za váš čas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *